Наукова робота на кафедрі_017

Наукова робота на кафедрі теорії та методики спорту виконується за планом науково-дослідної роботи Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка в межах кафедральної теми: «Теоретико-методичні засади підготовки спортсменів в олімпійських і неолімпійських видах спорту», що діятиме упродовж 2021-2025 рр. (номер державної реєстрації 0121U108246).

18-19 травня 2023 року викладачами кафедри теорії та методики спорту було проведено низку наукових заходів.

18 травня 2023 року студенти заочної форми першого бакалаврського рівня спеціальності 017 Фізична культура і спорт складали комплексний екзамен підсумкової атестації.

Члени екзаменаційної комісії:

Директор Сумськоі міської ДЮСШ «Спартак» – Олександр БОНДАРЬ;

Голова ЕК – доцент кафедри ТМС Ніна КУЛИК;

Завідувач кафедри ТМС – доцент Діана БЕРМУДЕС;

Доцент кафедри ТМС Віталій Лапицький.

Визначаємо відповідальність до організації і підготовки студентів, що було продемонстровано в ході комплексного екзамену підсумкової атестації.
foto 25 6128e

19 травня 2023 року перші свої наукові розвідки представили здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня другого курсу ОП Фізична культура і спорт на захисті курсових робіт. Насичений робочий день продовжився засіданням кафедри ТМС, де студенти четвертого курсу пройшли передзахист кваліфікаційних робіт.

foto 24 abaed

15-16 травня 2023 року у Глухівському  національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проходив ІІ тур ІВсеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт для студентської  молоді  «Здорова дитина – здорова нація»

З метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу студентів кафедри Теорії та методики спорту Навчально-наукового інституту фізичної культури, підтримки наукової та творчої роботи, підвищення рівня їхньої компетентності щодо сучасних технологій здоров’язбереження, оволодіння ними інноваційними технологіями. На конкурс від кафедри Теорії та методики спорту Навчально-наукового інституту фізичної культури подано 2 наукових роботи студентів:

Студент 953 групи Сліпухін Андрій (науковий керівник к.фіз.вих., доцент – кафедри ТМС Скрипка І.М)

Студент 934 Неровня Денис (науковий керівник старший викладач – кафедри ТМС Скачедуб Н.М.)

Студенти отримали сертифікати за участь у ІІ турі конкурсу «Здорова дитина – здорова нація» та їх наукові керівники мають подяку за підготовку студенів, які прийняли участь у ІІ турі конкурсу.

foto 18 05f18

5 травня 2023 року у змішаному форматі відбулася ІІ кафедральна науково-практична конференція «Формування професійної компетентності фахівців фізичної культури і спорту». В ході конференції здобувачі вищої освіти ОП Фізична культура і спорт (2,3,4 курс) першого освітнього рівня презентували звіт про проходження практичної підготовки у дитячо-юнацьких спортивних школах з навчальної (тренерської) та виробничої практик.

foto22 e28cc

2-3 травня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики спорту разом зі здобувачами вищої освіти ОП Фізична культура і спорт доєдналися до Міжнародного онлайн семінару з 3D-тренерства, у якому взяли участь понад 150 слухачів. Містер Марк Холл (США) прочитав лекції на теми "Характер спортсмена", в якій представив цікавий підхід та особливості формування характеру у тих, хто займається спортом та "Ідентифікація тренера і спортсмена".

Ми щиро вдячні організатору циклу лекцій - Придніпровській державній академії фізичної культури і спорту, які долучити велику кількість науковців України до даного заходу.

foto 21 1d825

25 квітня 2023 року на кафедрі в рамках регулярних наукових заходів кафедри  студенти ОП Фізична культура і спорт доєдналися до online-лекції провідних науковців Університету Південної Кароліни, США у рамках програми «Visiting-professor» на тему «Образ тіла у спортсменів». Освітній захід відбувся завдяки співробітництву між факультетом фізичного виховання, спорту і здоров’я, кафедрою фітнесу і фізкультурно-спортивної реабілітації Українського державного університету імені Михайла Драгоманова і Навчально-науковим інститутом фізичної культури, кафедрою теорії та методики спорту Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

foto 19 bf4da

25 квітня 2023 року зі студентами ОП Фізична культура і спорт відбувся освітній захід присвячений висвітленню проблеми допінгу в спорті.

Доцентом кафедри теорії та методики спорту Вітою ВОРОНОЮ презентовано лекцію-конференцію з проблемним викладом лекційного матеріалу у формі евристичної бесіди за темою: «Антидопінгова діяльність в спорті».

Запрошеними шанованими гостями заходу були провідні спортсмени і тренери: Заслужений майстер спорту України, срібна призерка Зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, голова Сумського обласного відділення НОК України Олена ПЕТРОВА, Заслужений майстер спорту України, тренер Національної молодіжної збірної команди України з біатлону Олександр БІЛАНЕНКО, головний тренер Національної збірної команди України з футзалу серед атлетів з вадами зору Микола ЧХАЙЛО.

Гості і студенти спеціальності 017 Фізична культура і спорт поетапно і поступово були введені в атмосферу розв’язання проблемних питань, а саме: дотримання антидопінгових правил, запобігання допінгу в спорті та юридичними основи антидопінгової діяльності в спорті.

foto 20 a8047

19 квітня 2023 року студент 933 групи Навчально-наукового інституту фізичної культури ОП Фізична культура і спорт, Шульга Ілля, взяв участь у фінальній частині загальноуніверситетського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт.

За результатами підсумкової науково-практичної конференції, галузевою конкурсною комісією Конкурсу визнано переможцями та нагороджено:

Дипломом ІІІ ступеня студента 933 групи ОП Фізична культура і спорт кафедри Теорії та методики спорту Навчально-наукового інституту фізичної культури Шульгу Іллю.

foto 17 e0ad1

5 жовтня 2022 року  на базі кафедри  Теорії та методики спорту було проведено ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Інноваційні і цифрові технології підготовки спортсменів в умовах формального і неформального навчання». В роботі конференції прийняли участь співробітники закладів вищої освіти, співробітники українських та закордонних науково-дослідних установ, здобувачі вищої освіти та тренери-викладачі відділень з видів спорту  дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Загалом за результатами конференції було опубліковано 76 науково-методичних публікацій за двома напрямами:

foto 1 f0cbc

– Сучасні інновації і цифрові технології в системі підготовки спортсменів (24 публікації);

– Технології підготовки спортсменів в умовах формального і неформального навчання (52 публікації).

На пленарному засіданні, з урочистими словами, виступили:

Кудріна О.Ю – професор, доктор економічних наук,  проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи СумДПУ імені А.С. Макаренка

Бермудес Д.В. – завідувач кафедри теорії та методики спорту СумДПУ імені А.С. Макаренка кандидат педагогічних наук, доцент.

Копитіна Я.М. – заступник директора  ННІФК СумДПУ імені А.С. Макаренка кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент.

Доповіді представили:

Степаненко Д.І., завідувач кафедри легкої атлетики Придністровської державної академії фізичної культури, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент. 

 Christian Meedom Wrang, Ph.D.Student, Cand.Scient. Research assistant, Department of Health Science and Technology Research assistant, The Faculty of Medicine Sport&Social Issues Aalborg Universitet.

Ананченко К.В. доцент Харківської державної академії фізичної культури, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, та інші.  За матеріалами конференції сформовано збірник, учасники конференції отримали сертифікати.

foto 2 be78f

foto 3 9a10d

На конкурсі наукових та навчально-методичних робіт викладачів університету, опублікованих у 2021 році, який проводився у 2022 році в СумДПУ імені А.С. Макаренка Кулик Ніна Анатоліївна кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри Теорії та методики спорту ННІФК отримала Диплом ІІІ ступеня в номінації «Одноосібні наукові монографії» за монографію «Корекція фізичного стану дошкільників 5–6 років з використанням елементів легкої атлетики». На твір у 2021 році отримано рішення про реєстрацію авторського права на твір (номер державної реєстрації «СR 0142031121»).

foto 27 d6205

znimok ekrana 2023 05 21 113607 da37f

21 жовтня 2022 року на базі кафедри ТМС  проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання підготовки фахівців фізичної культури та спорту і спортсменів в олімпійських і неолімпійських видах спорту».

foto 4 f3e97

У конференції взяли участь 83 учасники, реєстрація відбувалася через Гугл-форму, отримано 43 науково-методичних публікацій за двома напрямами:

– Теоретичні, методичні та організаційні основи підготовки спортсменів в олімпійських видах спорту (32 публікації);

– Теоретико-методологічні та психолого-педагогічні аспекти фізичної

культури різних груп населення, фізичної терапії, ерготерапії, медико-

біологічних основ фізичної культури (11 публікацій).

На пленарному засіданні, з урочистими словами, виступив професор Лянной М.О,

Бермудес Д.В. – завідувач кафедри теорії та методики спорту СумДПУ імені А.С. Макаренка кандидат педагогічних наук, доцент.

Копитіна Я.М. – заступник директора  ННІФК СумДПУ імені А.С. Макаренка кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент.

Для участі в організації конференції було запрошено доктора педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту Національного університету «Запорізька політехніка» Атаманюк С.І.,  та інші.

 Доповіді представили:

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту Національного університету «Запорізька політехніка»  Кубатко А. І.

доктор філософії, старший викладач кафедри фізичного виховання Сумського національного аграрного університету  Самохвалова І.Ю. та інші.  

За матеріалами конференції сформовано збірник та видано учасникам конференції сертифікати.

foto 5 87db4

foto 6 b6c59

14 грудня 2022 р  проведено студентську кафедральну  науково-практичну конференцію «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців фізичної культури і спорту».

 Конференція направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності здобувачів вищої освіти, виявлення інтелектуальних і творчих здібностей, формування у них зацікавленості до науково-дослідної роботи, навичок публічного виступу, вміння захищати свої наукові напрацювання і вирішувати практичні завдання.

Завдання конференції:

  • Формування зацікавленості молоді до наукової роботи;
  • Підготовка талановитої молоді до подальшої наукової роботи;
  • Підготовка молоді до участі у наукових конференціях всеукраїнського та міжнародного рівня.

foto 11 4cace

21-22 жовтня 2021 року на кафедрі теорії та методики спорту НН ІФК започатковано та проведено І Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання підготовки спортсменів в олімпійських і неолімпійських видах спорту».

foto 7 8897c

До участі у конференціі долучилися фахівці закладів вищої освіти з різних регіонів України (Львівський університет імені Івана Франка, Національний університет «Запорізька політехніка», Придніпровська академія фізичної культури і спорту, Харківський національний університет імені Г. С. Сковороди, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка), класичний фаховий коледж СумДУ.

Активну участь приймали тренери і фахівці фізичної культури з різних областей України (Сумської, Полтавської, Харківської, Кременчуцької, Чернівецької, Закарпатської, Запорізької та ін.). Також у конференціі взяли участь студенти і магістранти СумДПУ імені А. С. Макаренка.

На пленарному засіданні з урочистими словами виступили:

 начальник Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації та начальник Відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради.

Доповіді представили:

Приходько Володимир Васильович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики спортивної підготовки Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту;

Максименко Людмила Михайлівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики спорту СумДПУ імені А.С. Макаренка;

Кисельов Валерій Олександрович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики спорту СумДПУ імені А.С. Макаренка.

foto 8 b4442

За матеріалами конференції сформовано збірник та видано учасникам конференції сертифікати

23 квітня 2021 року на базі кафедри  Теорії та методики спорту було проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію «Цифрові технології в процесі підготовки спортсменів в умовах формального і неформального навчання». В роботі конференції прийняли участь фахівці з фізичного виховання та спорту закладів вищої освіти України, співробітники науково-дослідних установ, здобувачі вищої освіти та тренери-викладачі ДЮСШ, ШВСМ. Загалом за результатами матеріалів І Міжнародної науково-практичної конференції  було сформовано збірник та представлено тези публікацій студентів, магістрантів, аспірантів та викладачів з актуальних питань щодо використання інформаційних технологій у процесі навчання і тренування, а також впровадження сучасних інновацій в системі підготовки спортсменів 

За матеріалами конференції  учасники конференції отримали сертифікати.

foto 9 d4cbf

foto 10 9ccda